Nejširší spektrum dopravních prostředků naleznete právě zde. Nejen geniální koncept s páteřovým podvozkem a vzduchem chlazeným motorem (1923). Čekají na Vás také například poslední exkluzívní limuzíny se vzduchem chlazeným motorem vzadu (1998).
VíceKaždý je ohromen. Tato impozatní technika se představuje od prvopočátků svého vzniku téměř až do současnosti.
VíceRoku 1897 se zrodil první automobil v tehdejším Rakousku-Uhersku. Kočár bez koní dostal jméno „Präsident“. Pro Vaše pohodlí se tento technický šperk otáčí. Můžete nerušeně studovat či fotit všechny důležité součásti.
VíceOd prvních prototypů uplynulo jíž více než 70 let. Aerodynamické vozy z Kopřivnice předběhly a ovlivnily svým designem celosvětový vývoj.
VíceProhlídka zámku začíná v reprezentativní schodišťové hale a pokračuje slavnostně prostřenou jídelnou a dalšími zámeckými komnatami v 1. patře. Autentičnost vstupu do soukromí šlechtické rodiny podtrhuje množství dobových rodinných fotografií. Atmosféru oblíbených večerních prohlídek pak umocňují desítky hořících svíček. Komorní expozice, umístěná v přízemí zámku, je určená pro ty, kteří se chtějí na malé ploše dovědět co nejvíce faktů z minulosti zámku, obce, ve které zámek stojí, i celého někdejšího panství. Ve všech pádech jsou v ní skloňována jména Valdštejnů, Fürstenberků a především Thurn – Taxisů, kteří byli posledními šlechtickými majiteli Loučeně. Expozice je koncipována přehlednou formou, kromě klíčových informací podaných textovou formou nabízí desítky fotografií s mimořádnou vypovídací hodnotou. V neposlední řadě je pak možné nahlédnout do minulosti Loučeně při sledování filmu, promítaného na velkoplošné obrazovce.
VíceVe spolupráci s NM - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur v Praze a Národní galerií v Praze je zde vytvořena stálá biografická expozice „Život a dílo Bedřicha Hrozného“ s řadou unikátních exponátů, osobními předměty a rukopisy.
VícePamátník krále Jiřího byl umístěn do nejstarších a jediných veřejnosti přístupných prostor, bývalého středověkého hradu, do jižního křídla, v němž předkové Jiřího, páni z Kunštátu vybudovali hradní kapli. Dodnes jsou z této doby zachovány na stěnách fragmenty gotických fresek s náboženskými motivy. V expozici jsou vystaveny kopie řady dokumentů, které mají vztah k Jiřího době a jeho zahraniční politice. Vedle zvětšených modelů státnických pečetí stojí za pozornost rodová „Bočkovská bible“ ze 14. a 15. století se záznamy o historii rodu pánů z Kunštátu, celý rodokmen a kopie části roucha, v němž byl král Jiří pohřben do královské hrobky ve svatovítské katedrále. V tzv. rodné síni krále Jiřího, která navazuje na bývalou kapli, je stálá výstava o sochaři Bohuslavu Schnirchovi. Z Jiříkovy rodné síně se sestupuje do jediné zpřístupněné sklepní prostory. V současné době slouží jako lapidárium.
VíceHistoricko-archeologická expozice je umístěna na ploše asi 50 m2. Podává přehled od začátku slovanského osídlení regionu v 6. století do zániku hradiska ve 12. století. Zachycuje dějiny Libice ve vrcholném a pozdním středověku a v raném novověku.
VíceProhlídkový okruh je tvořen zčásti muzeálními exponáty a zčásti funkční pivovarskou technologií z 30. let 20. století, na které se vyrábí originální černokostelecké pivo. Nedílnou součástí pivovarského muzea je rozsáhlá databáze informací o zaniklých pivovarech Čech, Moravy a Slezska. Expozice je rozšířena o Pivovarnictví na Kouřimsku, Pivovarnictví na Ostravsku a o expozici Strojovna a varna.
Více
© 2025 Řepov, Kontaktovat webmastera, Mapa stránek, Prohlášení o přístupnosti
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO